Lütfen bekleyin...

Sık Sorulan Sorular

Sıkca Sorulan Sorular

YERDEN ISITMA İLE PETEKLİ ISITMA ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Yerden ısıtma 20 derece sıcaklık ile alanı ısıtmaya başlar.35 ile 40 derece arasında ihtiyaç duyulan alanı ısıtır. Petekli sistemde ise ortamın ısınmaya başlaması için peteğin minimum sıcaklık değeri 50 derece olmalıdır.Ancak 50 - 70 derece aralığındaki sıcaklıklarda ortam ısıtılabilir. Kıyaslama yapıldığında yerden ısıtma sistemi aynı alanı petekli sistemde kullanılandan daha düşük bir enerji ile ısıtabilir ki buda enerji tasarrufu olduğunun ispatıdır.Ayrıca konfor açısından yerden ısıtma daha dengeli dağılım ile ısıyı yaydığından maksimum verim alınır.

Yerden ısıtma, alternatif ısıtma yöntemlerine göre düşük ısı derecesinde, alanı veya yaşam ortamını ihtiyaç duyulan derecelerde ısıtma yöntemidir.

Evet, yerden ısıtma toz kaldırır ama zemin de toz var ise. Çünkü ısınan zemindeki ısı derecesi yükseldiği için zemindeki varolan toz kütlesi ısınan hava ile yükselir.

Evet tıkanır. Onun için doğru bir uygulama ekibi ile uygulama ve malzeme seçimi yapılması gerekir. Aksi durumda ihtiyaç duyulan konfor telafisi olmayan problemler doğurur.

Alttan ısıtma farklı metot ve farklı malzemeler ile yapılır. Alttan ısıtma şap beton içerisinde standart uygulanan modelde şab içerisinde zeminin içerisinde farklı derinlikte uygulama yapılır. Bu sistemin derinlik farkından dolayı ısınan alanın ısı derece farklılıkları oluşur. İkinci yöntem ise şapkes ve yerkes sistemi ile yapılan uygulamadır. Bu yöntem şap beton yüzeyin yerden ısıtma tesisatının şab beton zemin girebileceği şekilde kanal açılarak yapılan uygulamadır bu uygulamanın faydası şap zeminin yüzeyinde olduğu için ısının hızlı bir şekilde ortama yayılmasını sağlar.